Mor Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saç bakımı normalde pek önemsenmeyen bir konu olmasına rağmen, oldukça ciddiye alınması gereken bir işlemdir.

Saç bakımlarında en çok yapılan yanlış ise boyalı saçlar için uygulanan yanlış işlemlerdir.

Özellikle sarı saçlar;

Çoğu zaman ilk açılma işleminde yetersiz bekleme süresi, yanlış uygulama, yanlış saç analizi veya kullanılan yanlış malzemeler doğrultusunda koyu sarı, turuncumsu renkler, çiğ sarılar oluşmasıdır.

Kadınların en çok rahatsız olduğu konulardandır. Bazı durumlarda yanlış bilinsede, Açık renk saçlar için kullanılacak olan mor/silver şampuan tüm bu sorunların üstesinden gelen mucizevi nitelikte bir saç bakım ürünüdür.

Bilinen durum, açık renk saçlarda boya akmaları, uygulanan boyanın  saçta tam oturmaması ve açık renk boyanın saçta istenilen tona ulaşamaması gibi sorunlar yaşanabilir.

Bu gibi durumlarda öncelik tavsiyemiz profesyonel bir yardım almanızdır, gerektiği durumlarda saçın durumuna göre tekrardan bir işlem uygulaması, özellikle son işlemde tonör renklerden faydalanılmasıdır.

Sizler için mor/Silver şampuan nedir? Nasıl kullanılır? Faydaları hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Mor Şampuan Nedir?

Mor/Silver şampuan açık saç rengine sahip insanların saçlarındaki olumsuz çiğlikleri, kızıllaşmaları temizlemesi ve daha net ve yumuşak bir görünüme kavuşmasını sağlayan pigment içeren ürünlerdir.

Saç üzerindeki yansımaları kırarak saçı daha net bir renk görünümüne kavuşmasını sağlar. Özellikle sarı, gri ve platin saç renklerine sahip kimselerin kullanması gereken bir üründür.

 

 

Mor Şampuanın Boyalı Saça Faydaları Nedir?

Mor şampuan açık saç rengine sahip olan kimselerin kullanması gereken bir şampuandır. Faydaları ise;

Saçlarda ara ara görülen renk eşitsizlikleri,

Platin renk saça sahip kimselerde rengi daha yumuşak görünüme kavuşturması,

Saçlardaki boya eşitsizliklerini ve boya hatalarını yumuşatır,

Sarı saçlarda oluşan turuncu görünümü minimum giderir, Saçın küllü tonlarda yansımalarla sarı olmasını azaltır,

Koyu renk saçlarda saçın rengine göre parlaklık ve yansımalar katılabilir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor şampuanın saça uygulaması oldukça kolaydır. Şampuan uygulamasından sonra nemli saçınıza bir miktar mor/silver şampuanı dökerek, masaj yaparak iyice yıkmanız yeterli olacaktır. (ÖNEMLİ TAVSİYE: Direk saça uygulamaktan kaçının, önce avucunuza dökerek, hafifçe avuçlarınızda karıştırıp akabinde saçınıza eşit miktarlarda uygulamanız önerilir. Uygulama yaptığınız saç renginin yansımalarına göre bekleme süresini minimum tutmanızda fayda var, mor/silver şampuanlar pigment içerikli şampuanlardır.) 

Saç yıkama esnasında mor veya mavi boya akacaktır. Bu şampuanın rengidir, yani saçlarınıza asla bu renk geçmez. Bu nedenle talaş yapmanıza gerek yoktur. Her yıkamada saçlarınıza masaj yaptıktan sonra iyice durulamanız önerilir.

 

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor şampuanı haftada bir, bazı durumlarda ise iki kez boyalı saçınıza kullanmanız yeterli olacaktır. İki hafta boyunca kullandığınızda saç renginiz tam manası ile oturmuş olur, fakat dikkat etmekte fayda var fazlası saçta istenmeyen renklerin oluşmasına sebebiyet verebilir.

Doğan Polat Hair Design Studio olarak bu tür ürünleri kullanmadan önce kuaförünüzden saçlarınızın renginde pürüssüzleştirmesini isteyebilirsiniz.